Fassaadide bioloogiline saastumine vetikate ja seentega

Vetikad ja seened on mikroorganismid, mis võivad oma looduslikus elukeskkonnas moodustada imeilusaid eluvorme. Nad kuuluvad Maa vanimate organismide hulka ja on oma arengu käigus kohanenud mitmesuguste elutingimustega. Kuid juba pikemat aega ei paikne vetikad ja seened mitte üksnes looduses – nad on õppinud elama ka muudes keskkondades. Soodsate eelduste korral tekib vetikaid ja seeni peaaegu igat tüüpi pindadele, näiteks kivile, puidule, klaasile, metallile. Muu hulgas elavad nad ka mitmesugustel fassaadikattematerjalidel, kus nad moodustavad rohelise (vetikad), musta (seened) või mustjasrohelise kihi (nii vetikad kui ka seened).   Kui soovite teada, kas mingis piirkonnas on suur vetika- ja seenekolooniate vohamise oht, uurige hoolikalt ümbruskonna hoonete fassaade. Ulatusliku vetika- ja seenesaastega piirkonnas ei piirdu saaste levik harilikult mõne üksiku hoonega. Soodsate tingimuste kokkulangemise korral võib seene- ja vetikakolooniaid esineda peaaegu igal ehitisel. Siiski tuleb teha vahet kiirel ja juba aastaid kestnud saastumisel. Kiire saastumine võib tekkida uue värvikihi veeslahustuvate orgaaniliste koostisosade tõttu, mis loovad pinnase mikroorganismide hoogsaks paljunemiseks. Seepärast on väga tähtis jälgida fassaadile valitava värvi kvaliteeti ja omadusi.   Fassaadi saab vetikate ja seente vohamise eest kaitsta spetsiaalsete materjalidega. great web hosting for your internet site which website is good for web hosting.

Fassaadide bioloogiline saastumine vetikate ja seentega

Fassaadide bioloogiline saastumine vetikate ja seentega

Vetikad ja seened on mikroorganismid, mis võivad oma looduslikus elukeskkonnas moodustada imeilusaid eluvorme. Nad kuuluvad Maa vanimate organismide hulka ja on oma arengu käigus kohanenud mitmesuguste elutingimustega.

Kuid juba pikemat aega ei paikne vetikad ja seened mitte üksnes looduses – nad on õppinud elama ka muudes keskkondades. Soodsate eelduste korral tekib vetikaid ja seeni peaaegu igat tüüpi pindadele, näiteks kivile, puidule, klaasile, metallile. Muu hulgas elavad nad ka mitmesugustel fassaadikattematerjalidel, kus nad moodustavad rohelise (vetikad), musta (seened) või mustjasrohelise kihi (nii vetikad kui ka seened).

 

Kui soovite teada, kas mingis piirkonnas on suur vetika- ja seenekolooniate vohamise oht, uurige hoolikalt ümbruskonna hoonete fassaade. Ulatusliku vetika- ja seenesaastega piirkonnas ei piirdu saaste levik harilikult mõne üksiku hoonega. Soodsate tingimuste kokkulangemise korral võib seene- ja vetikakolooniaid esineda peaaegu igal ehitisel.

Fassaadide bioloogiline saastumine vetikate ja seentega

Siiski tuleb teha vahet kiirel ja juba aastaid kestnud saastumisel. Kiire saastumine võib tekkida uue värvikihi veeslahustuvate orgaaniliste koostisosade tõttu, mis loovad pinnase mikroorganismide hoogsaks paljunemiseks. Seepärast on väga tähtis jälgida fassaadile valitava värvi kvaliteeti ja omadusi.

 

Fassaadi saab vetikate ja seente vohamise eest kaitsta spetsiaalsete materjalidega.

Fassaadide bioloogiline saastumine vetikate ja seentega
Fassaadide bioloogiline saastumine vetikate ja seentega
introduce excellent picks of top web hosting providers in usa to host great web hosting for website services provider which is excellent site for web hosting your personal web or even dedicated business website. Secondly, easy to use website solutions provided by hosts website uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at best web hosting providers top 5 uK for tested and proved quality well web hosting service providers
Fassaadide bioloogiline saastumine vetikate ja seentega

 

KESTVAD FASSAADILAHENDUSED

Fassaadi Hooldus pakub tänapäevast oskusteavet ja tehnoloogiat fassaadide terviklikuks korrastamiseks.

Fassaadid

Tüüpilisi probleeme

Määrdunud fassaadid

Fassaadi kasutusiga

Hooldusest

Fassaadide pesu

Fassaadide värvimine

Fassaadide soojustamine

Kontakt

Deckol Nord OÜ

Tel (+372) 58 666 601