Mis on vetikad?

Vetikate peamine eluruum on vesi. Vetikate rakkudes leidub klorofülli, mille abil nad moodustavad valguse toimel ja õhu süsinikdioksiidist orgaanilisi aineid, nagu kõik teisedki taimed. Eluks vajavad vetikad lämmastikku ja aluspinna mineraale, mida nad võtavad oma rakuseintega vastu vees lahustunud kujul.   Evolutsiooni käigus on välja arenenud ka õhu käes elavad vetikad, mis on kohanenud eluks väljaspool vett. Vetikad fassaadil Fassaadidel võib kohata enamasti õhus elavaid vetikaid. Üldjuhul koosnevad need ühest rakust või rakkude reast läbimõõduga umbes 10 μm.   Õhus elavate vetikate rakud on umbes sama suured kui tolmuosakesed. Need kanduvad tuulega fassaadipinnale, jäädes sinna pidama. Kui rakud puutuvad seal piisavalt kaua veega kokku ja see vesi sisaldab küllaldaselt toitaineid, hakkavad vetikad paljunema. Nii moodustuvad vetikakolooniad.   Vetikate jaoks on ebasoodsateks tingimusteks eelkõige vee või muu suurema niiskuse puudumine. Sel juhul vetikate rakud kuivavad ja pleegivad. Siiski võivad ka kuivanud vetikad pikemat aega ilma vee ja toitaineteta elada ning niiskuse tekkides jälle vohama hakata.   Kui saaste on põhjustanud üksnes vetikad, on see bioloogiline mustus, mis ei kujuta otsest ohtu pinnale, kus nad vohavad, ega halvenda eriti fassaadi toimevõimet tervikuna. Osalisi kahjustusi võivad vetikad aga siiski tekitada. Kahjustuste ulatus sõltub suurel määral aastaajast ja ilmastikuoludest. Näiteks sügisesed ja kevadised niisked ilmad koos ööpäevaste suurte temperatuurimuutustega soodustavad võimalke väikeste pragude olemasolul fassaadikahjustusi. great web hosting for your internet site which website is good for web hosting.

Mis on vetikad?

Mis on vetikad?

Vetikate peamine eluruum on vesi. Vetikate rakkudes leidub klorofülli, mille abil nad moodustavad valguse toimel ja õhu süsinikdioksiidist orgaanilisi aineid, nagu kõik teisedki taimed. Eluks vajavad vetikad lämmastikku ja aluspinna mineraale, mida nad võtavad oma rakuseintega vastu vees lahustunud kujul.

 

Evolutsiooni käigus on välja arenenud ka õhu käes elavad vetikad, mis on kohanenud eluks väljaspool vett.

Vetikad fassaadil

Fassaadidel võib kohata enamasti õhus elavaid vetikaid. Üldjuhul koosnevad need ühest rakust või rakkude reast läbimõõduga umbes 10 μm.

 

Õhus elavate vetikate rakud on umbes sama suured kui tolmuosakesed. Need kanduvad tuulega fassaadipinnale, jäädes sinna pidama. Kui rakud puutuvad seal piisavalt kaua veega kokku ja see vesi sisaldab küllaldaselt toitaineid, hakkavad vetikad paljunema. Nii moodustuvad vetikakolooniad.

 

Vetikate jaoks on ebasoodsateks tingimusteks eelkõige vee või muu suurema niiskuse puudumine. Sel juhul vetikate rakud kuivavad ja pleegivad. Siiski võivad ka kuivanud vetikad pikemat aega ilma vee ja toitaineteta elada ning niiskuse tekkides jälle vohama hakata.

 

Kui saaste on põhjustanud üksnes vetikad, on see bioloogiline mustus, mis ei kujuta otsest ohtu pinnale, kus nad vohavad, ega halvenda eriti fassaadi toimevõimet tervikuna. Osalisi kahjustusi võivad vetikad aga siiski tekitada. Kahjustuste ulatus sõltub suurel määral aastaajast ja ilmastikuoludest. Näiteks sügisesed ja kevadised niisked ilmad koos ööpäevaste suurte temperatuurimuutustega soodustavad võimalke väikeste pragude olemasolul fassaadikahjustusi.

Mis on vetikad?
Mis on vetikad?
Mis on vetikad?
introduce excellent picks of top web hosting providers in usa to host great web hosting for website services provider which is excellent site for web hosting your personal web or even dedicated business website. Secondly, easy to use website solutions provided by hosts website uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at best web hosting providers top 5 uK for tested and proved quality well web hosting service providers
Mis on vetikad?

 

KESTVAD FASSAADILAHENDUSED

Fassaadi Hooldus pakub tänapäevast oskusteavet ja tehnoloogiat fassaadide terviklikuks korrastamiseks.

Fassaadid

Tüüpilisi probleeme

Määrdunud fassaadid

Fassaadi kasutusiga

Hooldusest

Fassaadide pesu

Fassaadide värvimine

Fassaadide soojustamine

Kontakt

Deckol Nord OÜ

Tel (+372) 58 666 601